Menu

Warto wiedzieć

Chcemy zapewnić maksymalną wygodę i komfort noszenia naszych produktów. Udało nam się to osiągnąć dzięki wykorzystaniu w procesie produkcji najnowszych maszyn, stosowaniu specjalnych technologii włókienniczych.

Precyzyjnie przemyślane projekty krojów, odprowadzenie wilgoci, przepływ powietrza, idealne dopasowanie do sylwetki czy wyjątkowa elastyczność - to cechy, dzięki którym nasza odzież została zauważona i doceniona. Jesteśmy przekonani, że oferujemy produkty, które zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Warto poznać właściwości naszego asortymentu.

Bambus Bambus

Włókno bambusowe to rodzaj przetworzonego włókna celulozowego, które jest otrzymywane z miąższu (miazgi) bambusa dzięki wykorzystaniu opatentowanej technologii. W pierwszym etapie miazga bambusowa jest otrzymywana z drzew bambusowych poprzez proces hydrolizy i wieloetapowe wybielanie. Następnie przetwarzana jest we włókno bambusowe. Testy wykazały, że włókno to charakteryzuje się wysoką stabilnością. Jest jednocześnie niezwykle miękkie i cienkie, a przy tym bardzo wytrzymałe. Odzież bambusowa jest ekologiczna, przewiewna i zdrowa dla ciała. Posiada właściwości bawełny i delikatność jedwabiu.

Bawełna Bawełna

Bawełna jest bez wątpienia najpopularniejszym naturalnym materiałem, znanym już od bardzo dawna. Chyba żadna inna tkanina nie jest nam tak bliska, jak ta pochodząca z puchatego, białego "owocu" jaki rodzi krzak bawełny. Uprawa bawełny wymaga wilgotnego i gorącego klimatu. Włókna tej rośliny odgrywają ważną rolę w przemyśle odzieżowym ze względu na swą wytrzymałość i elastyczność, a także bardzo dobre przyjmowanie farby oraz czyszczenie. Przede wszystkim jednak powszechnie znana jest jej miękkość i delikatność w kontakcie ze skórą i zdolność chłonięcia wilgoci. Bawełna stosowana do wyrobu naszych produktów uzyskiwana jest z upraw całkowicie ekologicznych tj. bez stosowania środków chemicznych, pestycydów oraz sztucznych nawozów. Cały proces jej uprawy prowadzony jest zgodnie z naturalnym cyklem rozwojowym a wszystkie środki i substancje używane przy produkcji są nieszkodliwe dla środowiska i podlegają biodegradacji.

Eco Eco

Wyroby z włókien ekologicznych nie są obciążone działaniem chemikaliów. Są zdrowe i antyalergiczne. Włókna wykorzystywane do produkcji tkanin wzrastają w kontrolowanych uprawach, bez użycia szkodliwych pestycydów. Dla zachowania czystości i delikatności zbierane są ręcznie. Nasze wyroby są zatem wyjątkowo miękkie i wytrzymałe, bezpieczne dla skóry, stanowiąc jednocześnie właściwą ochronę.

Delikatność Delikatność

Tkanina wyjątkowo lekka, zapewniająca poczucie wysokiego komfortu użytkowania. Przepuszczając powietrze, chroni jednocześnie organizm przed zewnętrznymi wpływami środowiska. Jest łatwa w konserwacji i szybko wysycha. Charakteryzuje ją duża elastyczność i gęstość tkaniny. Stosowane materiały zapewniają swobodę ruchów, łącząc w sobie wyjątkową miękkość ze szczególną kontrolą wilgotności, dzięki czemu skóra pozostaje sucha przez cały czas.

Medical Medical

Medical Line – to seria przeznaczona szczególnie dla osób z zaburzeniami krążenia oraz dla diabetyków. W ramach profilaktyki - dla wszystkich. W oparciu o najnowsze technologie opracowano produkt posiadający właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne i anty roztoczowe. Głównym powodem zastosowania nowej technologii jest zapobieganie nieprzyjemnemu zapachowi oraz wytworzenie niezawodnej i trwałej ochrony przeciwko bakteriom, roztoczom i pleśniom. Produkty z linii Medical trwale przeciwdziałają rozwojowi mikroorganizmów, gwarantując doskonałe właściwości higieniczne. Wyroby są miękkie, lekkie i przewiewne oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Maksymalna elastyczność zapewnia komfort i wygodę noszenia.

Natural Natural

Wyroby z włókien ekologicznych nie są obciążone działaniem chemikaliów. Są zdrowe i antyalergiczne. Włókna wykorzystywane do produkcji tkanin wzrastają w kontrolowanych uprawach, bez użycia szkodliwych pestycydów. Dla zachowania czystości i delikatności zbierane są ręcznie. Nasze wyroby są zatem wyjątkowo miękkie i wytrzymałe, bezpieczne dla skóry, stanowiąc jednocześnie właściwą ochronę.

Przewiewność Przewiewność

Bardzo dobrze oddychający materiał utrzymuje naturalną równowagę bakteriostatyczną na skórze podczas każdego rodzaju aktywności fizycznej. Dzięki ochronnym właściwościom struktury włókien zapewnia duży komfort i przewiewność, zapobiegając powstawaniu przykrych zapachów. Materiały oddychające posiadają ponadto możliwość wydalania na zewnątrz potu.

Push-up Push-up

Z angielskiego dosłownie oznacza "podnosić", "popychać do góry". Biustonosze push-up są w tym celu specjalnie wyprofilowane, podnosząc w ten sposób piersi, które wydają się większe. Główną zaletą takiego kroju jest odpowiednie podtrzymanie piersi, nawet tych mniej jędrnych. Sprawia to, że biust wygląda bardzo kobieco i ponętnie. Biustonosze tego typu mogą być wypełnione miękkim wkładem z materiału lub silikonu. Noszenie dobrze dopasowanego biustonosza, czyli posiadającego ścisły obwód z odpowiednio dużą miseczką powoduje zjawisko zwane migracją tzn. przemieszczenie tkanki tłuszczowej z okolic pach na powrót do piersi i w efekcie poprawę kształtu i jędrności biustu. Push-up to rozwiązanie na konkretne okazje. Warto go mieć, kiedy ubieramy np. dekolty w szpic, karo oraz wtedy, gdy chcemy podkreślić nasze kształty.

Jony srebra Jony srebra

Zawarte w przędzy JONY SREBRA redukują rozwój mikrobów w dzianinie, a tym samym ograniczają ich wzrost na skórze ponad naturalny poziom, zapewniając długotrwałe działanie antybakteryjne i antygrzybiczne. Jony srebra obniżają zatem ryzyko infekcji bakteryjnej. Utrzymana w biologicznej równowadze powierzchnia skóry nie wydziela nieprzyjemnych zapachów. Istotny jest również fakt, że ten mechanizm działania jest zawsze skuteczny bez względu na ilość prań. Dzianina pozostaje łagodna dla skóry i nie narusza jej naturalnego PH, jest więc idealna także dla osób ze skłonnościami do alergii.

Wchłanianie wilgoci Wchłanianie wilgoci

Większość naszych produktów wyprodukowana jest z tkaniny bawełnianej. Specjalny, diagonalny splot sprawia, że jest ona miękka i elastyczna, bardzo dobrze oddychająca i wchłaniająca wilgoć. W naszych produktach będą się Państwo czuć komfortowo w każdej sytuacji.

Wełna Wełna

Surowiec z którego powstają nasze produkty to najwyższej jakości czysta wełna przyjazna naturze i człowiekowi. Wyroby z runa owczego są antyalergiczne oraz bezpieczne dla dzieci. Poprawiają samopoczucie. Zalecane są przy dolegliwościach reumatycznych i zwyrodnieniach stawów, eliminują niekorzystne dla organizmu jony dodatnie towarzyszące tworzywom sztucznym zastępując je jonami ujemnymi. Ponadto utrzymują stałą temperaturę ciała, wchłaniają wilgoć oraz zapewniają dobrą wentylację sprawiając, że ludzka skóra właściwie oddycha, a organizm jest odpowiednio dotleniony. Lanolina pokrywająca włókna wełny nie dopuszcza do wnikania zabrudzeń. Wyroby z runa owczego są szeroko stosowane także przy rehabilitacji.

Wytrzymałość Wytrzymałość

Dzięki zastosowaniu wytrzymałych materiałów nasze wyroby nie odkształcają się i nie rozciągają nawet po wielokrotnym praniu. Specjalne sploty włókien zapewniają utrzymanie jednolitych proporcji rozmiarów. Materiały dodatkowo są bardzo odporne na przecieranie, dzięki czemu produkt pozostaje trwały przez cały okres użytkowania.

Płaski szew Płaski szew

Zupełnie płaski szew jest bardzo mocny, najczęściej stosowany w bieliźniarstwie i w odzieży wymagającej częstego prania. Dzięki zastosowaniu specjalnych technologii i nowoczesnych przędz, produkty posiadające zupełnie płaskie szwy, zapewniają niebywały komfort i wygodę użytkowania, szwy są praktycznie niewyczuwalne. Przygotowane do łączenia elementy układa się prawymi stronami do środka, wysuwając brzeg spodniej warstwy ok. 0,5 cm i zeszywa szwem zwykłym. Wysunięty brzeg załamuje się na kilka milimetrów i stębnuje brzegiem po stronie lewej. Produkty polecane szczególnie osobom mającym kłopoty z układem krążenia.

Abs Abs

Specjalna silikonowa powłoka abs, która zapewnia wygodę i bezpieczeństwo. Posiada rewelacyjne właściwości antypoślizgowe. Gumowana powierzchnia gwarantuje przyczepność, a specjalne perforowanie zapewnia utrzymanie odpowiedniej ciepłoty stóp.

Modal Modal

Tkanina ta charakteryzuje się wyjątkową gładkością i delikatnością, dzięki czemu daje uczucie wyjątkowego komfortu. Jej największą zaletą jest wysoka higroskopijność (o 50% większa niż w przypadku bawełny), czyli podatność na wchłanianie wilgoci. Kolejnym atutem modalu jest jego błyszczący, atłasowy połysk. Materiał ten nie mechaci się jak bawełna, jest oporny na spieranie i kurczenie, a umiejętnie suszony nie wymaga prasowania. Włókna modalu powstają na bazie celulozy uzyskanej z drzew bukowych, a w samym procesie produkcji zużywa się wielokrotnie mniejszą ilość wody.

Elastyczność Elastyczność

Elastyczność naszych produktów zapewnia idealne przyleganie i dopasowanie do ciała, nie powodując ucisku i podrażnień. Zastosowanie uszlachetniających domieszek elastanu, lycry czy micromodalu, zwiększa elastyczność tkanin. Odzież firmy Moraj nadaje się dla osób w każdym wieku.

Nieuciskający ściągacz Nieuciskający ściągacz

Nieuciskający, elegancki ściągacz, dzięki któremu skarpetki nie opadają, idealnie dopasowując się do stopy. W połączeniu z zupełnie płaskimi szwami, zapewnia maksymalną wygodę i komfort użytkowania.

Cięte laserowo Cięte laserowo

Cięcie laserowe stanowi nowoczesną metodę obróbki o podobnych parametrach wymiarowych jak klasyczna obróbka mechaniczna. Podstawowa różnica tkwi w stosowanym czynniku tnącym, który w przypadku cięcia laserowego stanowi gorący promień lasera oraz gaz techniczny o dużej czystości. Dzięki zastosowaniu tej nowoczesnej technologii istnieje możliwość zaprojektowania bielizny tak aby nie być mocno ściśniętą i aby nie było widać nic pod ubraniem – bielizna nie posiada żadnych szwów ani przeszyć.